pekky
  • Foto de Krušné hory přes zaniklé obce
  • Foto de Krušné hory přes zaniklé obce

Tiempo  8 horas 33 minutos

Coordenadas 1508

Fecha de subida 28 de febrero de 2009

Fecha de realización mayo 2008

-
-
736 m
423 m
0
12
23
46,51 km

Vista 3784 veces, descargada 5 veces

cerca de Cheb, Karlovarský Kraj (Czech Republic)

Start z Chebu den první.
Na kole po Krušných horách a Zaniklých místech
18. května 2008 v 23:58 | Milan Pekky Bouška | Pozvánky - Akce
Kušný hory - Zaniklé obce
Plán musí být , tak sem si vymyslel že když se teť tak amatersky zabejvám a hodně času trávím na www.zanikleobce.cz že to spojím s každoročním přejezdem Krušných hor na kole. Naládoval sem informace do GPS přístroje, později při objevování nám to moc pomohlo. Letos jsem si vybral termín od 8.5. do 11.5.2008 jen s jedním pracovním dnem. Poptal sem se po oklolí kdo by jel taky ale každý už něco "měl", tak se připojil jen Dóma, kterej řikal : "kdo by to taky s tebou vydržel 4 dny v rozvalinách, jen blbec nebo já(je to totiž sanovyléčitelnej alkoholik) a že zjistí vlak. Sejít jsme měli v 8,30 hod. na Západním nádraží ale tam nám řekli že to jede jen z Hlavního, rychlý přesun ale stihli jsme.
V Chebu vystupujeme kolem poledne a přes náměstí podél potůčku na Františkovy lázně. Míříme k prvním k jsme si familijárně nazvaly "Zanikláčím" je to Jedličná kterou jsme špatně lokalizovali tak dáváme k opravě aspoň památný strom. Dvoreček socilalisticky se rozpadající JZD. Cestou do Ašského výběžku narážíme na pramen Bílý Halštrov a o kousek mijíme zaniklou restaraci U žáby. Daleko před Aší uhybáme doleva přes Horní Paseky přejíždíme hranici na Bad Brambach a po 5km k nám do Plesný a míříme podle GPSky na Výspu kde děláme pozdně odpolední fota. U lesa s otevřeným prostorem na východ k Výspě se zabydlujeme. Vaříme, kouříme, opočíváme a na konec hezkého dne nocujeme.
Ráno východ nad Výspou, fotíme, balíme, fotíme, snídáme a vyrážíme. Neustále lesem míříme k hranici kde stával hostinec. Německé putování končí sjezdem do místa kde stávala obec Hraničná kde nakupojeme. Nastoupáváme po Německé straně po silnici kde pravá strana patří k Bublavě a pravá strana je roztahané město Klinghental. Po německé straně nastoupáváme na horu Kamenáč cestou objevujeme ruiny a tak zakládáme zaniklé místo Bublava - Tři Skalky. Jedeme po německé straně kde se střídá prudké stoupání a klesání(až 21°). Za čárou na naší straně kam občas přejedeme to de po náhorní cestě. Pod náma na pravo jsou Rolava důl a Jelení kde jsme objevovali vloni. Sjíždíme do Potůčků přes Větnamskou čtvrť a končime na zaniklé osadě Stráň v nadmořské výšce 780 mnm.
Sjíždíme podél Kozího potůčku do Potůčků a proti proudu Černý stoupáme přes Pilu, Luhy, Háje a na poledne dojíždíme přes Myslivny kde před válkou žil v letech 1929 - 1931 řecký spisovatel Nikos Kazantzakis do Božího Daru, kde v cukrárně "U sněhuláka" slavíme životní jubiela a jinak se rozmazlujeme. V obci přejíždíme velkým opuštěným hraničním přechodem do Němec. Po turistické cestě se za pomoci GPSky za hraničním potůčkem zase u nás nacházíme hájovnu Bortum. Přes Lesnou k zaniklému hotelu Laxmühle cestou objevujeme zaniklou hospodu s koupalištěm, Hoferův mlýn který vkádáme na stránky. Přes Kovářskou sjíždíme k vodní nádrži Přísečnice pojmenovanou po stejnojmené obci. Nabíráme výšku kolem Jelení hory a pozvolna sjíždíme k obci na široké louce u hranice Jilmová. Po polní cestě jsme najeli ma hlavní cestu nad Horou Svatého Šebestiana a na hranici a jak jinak, podél potůčku v podvečer dorazily do Pohraniční, zaniklé obce o 6km dál přes les do Kienhaid kde u rybníku za troubení večerky ze stejnojmené obce v Sasku uleháme.
Vstávám brzo zimou, mrzne v 5 hodin ráno a rozdělávám poprvé oheň. Balíme a před 7 hodinou přejíždíme pře most do německého Künhaide. C o nejbližší cestou k Načetínskému potoku který s fotákem v ruce brodím tam i zpět abych se dostal na Gabrielinu Huť. Po 200 metrech je samozřejmě most. Na špičce Zelený důl vnikáme na naše uzemí abychom ho na Hoře Svaté Kateřiny opustily. Podél Svidnice dorážíme do Mníšku - nákup a po Německé turistickéžluté a zelené dojíždíme na Klínskou bránu - dokumentujeme. Jedem přes Fláje, Mackov, Ondříš, Nové Město u Mikulova na Vitíšku kde na nás čekal můj šéf a synovec Pepa. Společně s jedným defektem předního kola přes Cínovec, Přední Cínovec, Fojtovice, Habartice, Adolfov a Telnici domů do Ústí nad Labem.
Rekapitulace: 30 zanilích míst. S kolem ujeto 260 km, nastoupané 3650 metry. Asi 20x jsme přejeli st. Hranici.

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta