Descarga

Distancia

5,5 km

Desnivel positivo

79 m

Dificultad técnica

Fácil

Desnivel negativo

290 m

Altitud máxima

1.240 m

Trailrank

57 5

Altitud mínima

1.034 m

Tipo de ruta

Solo ida
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015
 • Foto de Trekinturkey Kapadokya Love Valley Hiking 2.2.2015

Tiempo

2 horas 37 minutos

Coordenadas

975

Fecha de subida

2 de febrero de 2015

Fecha de realización

febrero 2015
 • Valoración

   
 • Información

   
 • Fácil de seguir

   
 • Entorno

   
Sé el primero en aplaudir
6 comentarios
 
Comparte
-
-
1.240 m
1.034 m
5,5 km

Vista 1500 veces, descargada 55 veces

cerca de Üçhisar, Nevşehir (Türkiye Cumhuriyeti)

Rehber Argun Baydan
"Farklı bir yoldan geçelim " maceramız 5 mt lik bir uçurumla bitince şansımızı zorlamadık ana rotaya dönüp keyifli bir faaliyet yaptık. Yolu sonuna 1 km kala karşımıza çıkan bir büfede sıkma portakal-nar karışımı çok iyi geldi


Ad: love valley

Başlangıç ​​zamanı: 02/02/2015 08:53

Varış zamanı: 02/02/2015 11:30

Mesafe: 5,5km (02:37)

Hareket süresi: 01:29

Ortalama hız: 2,1km/h

Ort. hareket hızı: 3,7km/h

Maks. hız: 6,4km/h

Minimum rakım: 1033m

Maksimum rakım: 1239m

Yükselme hızı: 86,8m/h

Alçalma hızı: -212,5m/h

İrtifa kazancı: 88m

İrtifa kaybı: -291m

Yükselme süresi: 01:00

Alçalma süresi: 01:22

Ver más external

6 comentarios

 • Foto de Argun

  Argun 29 sept. 2017

  Kapadokya, (Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir). Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.
  İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştirKapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir.
  Kapadokya bölgesiyle ilgili ilk bilgiler Kültepe’de ele geçen çivi yazılı tabletlerden elde edilmiştir. Edinilen bilgilere göre Kapadokya bölgesinin en eski sakinleri Hattiler ve Luvilerdi. M.Ö. 3. bin yıl sonuyla 2. bin yıl başlarında bölgeye gelen Asurlular başta Kaneş (Kültepe) olmak üzere pekçok ticaret kolonileri kurmuşlardı. M.Ö. 2. bin yılın başlarından itibaren Anadolu’ya gelen Hititler Kapadokya’yı da içine alan bir bölgeye yerleştiler. Daha sonra kurdukları devletin ve onu takib eden imparatorluğun en önemli merkezleri bu bölgede yer aldı. M.Ö. birinci bin yılın başlarında Hititlerin Anadolu’da zayıflayarak Güneydoğu Anadolu ve Mezopotamya’nın kuzeyine çekilmeleri üzerine Kapadokya önce Frigyalıların daha sonra da Perslerin eline geçti. Persler Anadolu’ya Zerdüşt dinini ve ateşe tapma inanışını getirdiler. Bu inanış için bir sembol teşkil eden Argaios (Erciyes) Dağı civarı ateşperestliğin en çok yayıldığı yöre oldu.

 • Foto de Argun

  Argun 29 sept. 2017

  M.Ö. 4. yüzyılın sonlarına kadar bölge Perslere bağlı Satraplarca idare edildi. İskender Anadolu’dan geçerken Kapadokya’da durmadıysa da ona karşı bağımsızlığını ilan eden I. Ariarathes’in üzerine komutanlarından Perdikkes’i gönderdi. Daha sonra Selevkoslara bağlı mahalli krallarca idare edilen Kapadokya, Selevkos Kralı III. Antiokhos’un Magnesia (Manisa) yakınlarında Romalılara yenilmesinden sonra, Romalıların hakimiyeti altına girdi. M.Ö. birinci yüzyıl boyunca çeşitli Pontus ve Ermeni saldırılarına rağmen Roma’ya bağlılığını sürdüren Kapadokya, M.S. 17’de Roma İmparatoru Tiberius tarafından ilhak edildi. Daha sonra Hıristiyanlık döneminde önemli merkezlerden biri haline gelen Kapadokya İslamiyetin doğuşundan sonra 7. yüzyıldan itibaren İslam ordularının akınlarına uğradı. 647’de hazret-i Muaviye tarafından Kayseri fethedildi. 709’da en önemli sınır kalelerinden olan Tyana İslam hakimiyetine girdi. 1072 de Selçukluların idaresine giren Kapadokya Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı topraklarına katıldı.
  Bugün antik ve turistik bir bölge olma vasfını koruyan Kapadokya’da düşman hücumlarından korunmak için yer altına oyulmuş birbirine dehlizler veya kuyularla bağlı katlardan meydana gelen Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Göztezin, Konaklı yer altı şehirleri vardır. Hayat için her türlü imkanın bulunduğu yeraltı şehirlerinde, dışarıyla bağlantılı olan koridorlar, bir yatak üzerinde dönen değirmentaşı biçimindeki büyük taşlarla kapatılıyordu. Kapadokya bölgesinde Bizans döneminden kalma tüf (yumuşak) kayalara oyulmuş kiliseler, capellalar, manastırlar ve keşiş hücreleri vardır. Ihlara Vadisi, Zelve, Çavuşin, Ürgüp, Göreme, Avanos, Belisırma Vadisi, Avcılar, Uçhisar, Ortahisar ve Soğanlı Vadisinde yüzün üzerinde kilise ve capella bulunmaktadır. Özellikle Ihlara Vadisi, yapılarının çokluğu ve duvar resimlerinin çeşitliliğiyle dikkati çekmektedir

 • Foto de Argun

  Argun 29 sept. 2017

  Kayalara oyulmuş bu yapıların yanısıra bağımsız yapılar da vardır. Erciyes dağının yamaçlarında kesme taştan yapılmış mahalli özellikler gösteren binalar bulunur. Niğde’nin Aktaş köyündeki Andaval Bazilikası 6. yüzyılın klasik üslubunda, bazilika planında üç sahanlı bir yapıdır. Kayseri’nin Tomarza ilçesindeki Meryem kilisesi mahalli özelikler gösteren mimarisi, kesme taştan cephesindeki işçiliğiyle dikkati çeker. Kırşehir’in kuzeyindeki Üçayak kilisesiyse tamamen tuğlayla yapılmıştır.

 • Foto de Necdet Kucukarpaci

  Necdet Kucukarpaci 18 abr. 2021

  Kapadokya bölgesindeki popüler, herkesin kolaylıkla yapabileceği yol boyunca vadi içinde kaldığınız enfes görüntüler sunan yürüyüş rotalarından biri.

 • Foto de Necdet Kucukarpaci

  Necdet Kucukarpaci 18 abr. 2021

  He realizado esta ruta  Ver más

  Çok güzel bir parkur

 • Foto de Argun

  Argun 19 abr. 2021

  Evet köpeklerle beraber 🤣

Si quieres, puedes o esta ruta